Nauja tradicija – paskola vestuvėms

Kiekvienos mergaitės, merginos, moters gyvenime ateina valanda, kai susimąstoma apie tą vienintelę ir nepakartojamą dieną, kuomet tenka pasipuošti išskirtine balta suknele, nuometu ir su mėgiamiausių gėlių puokštele žengti link altoriaus ar civilinės metrikacijos biuro durų. Žinoma, gyvenimas yra įvairus ir mėgstantis pokštauti, tad ne visoms lemta sutikti savo vienintelį, su kuriuo nusprendžiama žengti gyvenimo keliu. Nereikia pamiršti ir nuolatos besikeičiančio gyvenimo būdo, nebe taip vertinamų tradicijų ir panašiai.

Nepaisant to, gana didelei daliai moterų santuoka ir pačios jungtuvės yra labai svarbus ir būtinas įvykis gyvenime, kuris pradedamas planuoti nuo tos akimirkos, kai būsimasis jaunikis vienu ar kitu būdu pasiūlo tapti jo žmona. Planavimas, žinoma, nebūtinai turi būti „garsus“ – būsimos nuotakos nejučia mintyse ima dėlioti tinkamiausias spalvas, vestuvių tematiką, šventinių vaišių valgiaraštį, dienotvarkę ir įvairias svarbias smulkmenas. Kai kurios tai daro nuo pat vaikystės.

Vestuvių šventės biudžetas

Vestuvės – gan brangus malonumas. Paskaičiuokime: šventės vietos nuoma (sodyba, restoranas, kavinė ar nuosavi namai), nakvynė ir maistas visiems svečiams, filmuotojai, fotografai (juk norisi ypatingą dieną prisiminti visą gyvenimą, žvelgiant į nepriekaištingą filmą ar fotografijas), muzikantai, kartais ir renginio vedėjai, šventiniai drabužiai, gėlės ir visa kita. Susidaro solidi visam tam reikalinga pinigų suma, kuri skaičiuojama jau ne šimtais litų.

Anksčiau buvo gana „gyvas“ paprotys, kad jaunavedžių tėvai padengia jei ne visas, tai didžiąją dalį vestuvių šventės išlaidų. Dabar stengiamasi savo išlaidų neužkrauti tėvams ir savarankiškai organizuotis jungtuves. Deja, tai nėra lengvai įgyvendinamas tikslas, tad taip pamažu gimsta naujas paprotys – vestuvių šventės rengimui gauti paskolą. Dėl paskolos ėmimo vestuvėms nėra vieningos teigiamos ar neigiamos nuomonės, pasisakymai yra gana priešiški: viena pusė teigia, jog šeimyninio gyvenimo pradėti skolomis nereikia, kita – kad skola nieko baisaus, svarbu laimingi jaunavedžiai, nes tuokiamasi kartą gyvenime (bent jau tuo tikrai tikima tuokiantis pirmąjį kartą).

Ko reikėtų nepamiršti imant paskolą vestuvėms?

Negalima teigti, jog gauti paskolą vestuvėms yra itin sudėtinga arba itin lengva. Šis žingsnis turi būti rimtai apsvarstytas ir įvertintas, kaip ir pati santuoka. Apskaičiavus, kokia bus reikalinga pinigų suma, labai praverčia paskolų palyginimas skirtingose įmonėse.

Nusprendus kreiptis į bankines institucijas ar kreditą teikiančias įmones dėl kredito suteikimo, derėtų atkreipti dėmesį į sąlygas, kuriomis teikiamos paskolos: kokios sumos, kokios palūkanos ir kokiam laikotarpiui. Panaršius internetinėje erdvėje tikrai nesunkiai galima rasti lenteles, kuriose pateikiamas paskolų palyginimas: nurodoma kredito suma, laikotarpis, per kurį reikia grąžinti paimtą kreditą ir individualūs parametrai pagal skirtingas įmones. Toks pasidomėjimas gali padėti sutaupyti gana reikšmingas pinigų sumas ir šiek tiek sumažinti imamos paskolos riziką.

Be abejo, paskola taip pat yra ir derybų objektas, tad jei esami finansiniai rodikliai yra geri, visuomet galima konsultuotis su skirtingų kreditorių atstovais ir šiek tiek derėtis dėl galimų palankiausių sąlygų.

Taigi, vestuvės yra ta diena ir tas įvykis, kurio sąskaita reta nuotaka nori taupyti. Besikeičiantis gyvenimo būdas lemia ir didesnį jaunavedžių poreikį būti savarankiškais ir jungtuves organizuoti iš savų, o ne tėvų, lėšų. Neretai susidūrus su lėšų trūkumu vis gi nusprendžiama gauti paskolą reikalingai sumai ir iškelti trokštamą šventę nesusiveržiant diržų. Siekiant neapsigauti ir gauti kreditą geriausiomis sąlygomis derėtų palyginti paskolas ir jų teikimo sąlygas skirtingose įmonėse ar bankuose.

Parašykite komentarą