Kokią paskolą rinktis?

Daugėja diskusijų, kokias paskolas rinktis naudingiau – ilgalaikes, ar trumpalaikes? Lyginant galima atrasti kiekvienos pliusų ir minusų, tačiau tik kiekvieno asmens individualioje situacijoje galima nuspręsti, kuris iš skolinimosi būdų yra pats naudingiausias. Norint pasirinkti pačią tinkamiausią paskolą, reikėtų žinoti kelis esminius dalykus apie šiuos du paskolų variantus.

Ilgalaikiai kreditai – dirbantiems ir uždirbantiems

Esminis dalykas apie ilgalaikius kreditus yra tai, kad pastarieji dažniausiai suteikiami tik dirbantiems asmenims. Pagal daugumos bankų nuostatus, ilgalaikio kredito negali gauti asmuo, dirbantis trumpiau nei tris, dažniausiai – trumpiau, nei šešis mėnesius. Taip yra todėl, kad prieš suteikdamas paskolą, bankas turi matyti asmens nuolatines pajamas ilgesniu nei trijų mėnesių laikotarpiu.

Asmens uždirbamo atlyginimo dydis taip pat nepakeičiamai svarbus aspektas. Pasakyti, kiek tiksliai turi uždirbti žmogus, kad paskolos365.com vartojimo paskola būtų jam suteikta, yra sunku, kadangi tai priklauso nuo prašomo kredito dydžio. Vertėtų žinoti ir tai, kad net labai didelis atlyginimas neužtikrins paskolos gavimo, jei asmuo, prašantis paskolos, turės labai daug finansinių įsipareigojimų – kita, vis dar grąžinama paskola, tam tikros prekės išsimokėjimas, nuoma ir panašiai.

Ilgalaikė vartojimo paskola naudinga tiems, kurie planuoja skolintis nuo vieno iki keturiasdešimties tūkstančių litų. Mažesnio dydžio paskola gali būti nesuteikta, arba suteikta visiškai nepalankiomis sąlygomis, o didesnė – suteikiama kitomis sąlygomis ir dažniausiai įvardijama kaip specializuota būsto, verslo ar kitokia paskola.

Įvairūs bankai vartojimo paskolas siūlo panašiomis sąlygomis, tai yra – su panašia metinių palūkanų norma. Dažniausiai palūkanų norma svyruoja nuo keturiolikos iki aštuonių procentų, tačiau vertėtų žinoti, kad yra keli būdai, kaip įmanoma ją sumažinti. Kiekvienas bankas ar skolinimo kompanija vykdo įvairias akcijas, kai siūlomos paskolos žemesnėmis palūkanų normomis, taip pat šią normą galima sumažinti apsidraudus tam tikros rūšies draudimu, atsidarius banko sąskaitą tam tikrame banke ar pradėjus naudotis elektroninės bankininkystės paslauga – kiekviena skolinimo kompanija pateikia vis kitokias sąlygas palūkanoms mažinti.

Greitieji kreditai – skubiai, tačiau po nedaug

Greitos paskolos itin naudingos tiems, kuriems pinigų prisireikia staiga ir greitai. Jei vartojimo paskolos gavimas užtrunka nuo keturių dienų iki savaitės, skaičiuojant nuo prašymo gauti paskolą pateikimo datos, tai greitos paskolos suteikiamos ženkliai greičiau – tą pačią dieną, kai  užpildomas prašymas paskolai gauti.

Kas dar padeda sutaupyti tokio brangaus laiko, kai pinigų reikia staiga, yra tai, kad greitą paskolą galima gauti ir internetu. Beveik visos skolinimo kompanijos turi internetinius puslapius, kuriuose vartotojas gali užpildyti prašymą gauti paskolą, pateikti savo banko sąskaitos reikiamus duomenis ir pinigus gauti jau vos už penkiolikos minučių ar mažiau.

Verta paminėti ir tai, kad greitos paskolos, lyginant su ilgalaikiais vartojimo kreditais, yra kur kas brangesnės ir suteikiamos itin trumpam laikotarpiui – tokius kreditus reikia atiduoti jau po mėnesio, retais atvejais – po kelių. Paskolos kaina taip pat gali skirtis daugumoje bendrovių, tačiau nežymiai. Besiskolinančiam pirmą kartą naudinga tai, kad dauguma tokių skolinimo kompanijų vykdo akcijas, kai pirmą paskolą suteikia nemokamai – su šimto procentų nuolaida palūkanoms.

Planuojant imti greitą kreditą reikėtų žinoti, kad tokios paskolos nėra itin didelės – dauguma kompanijų pirmą kartą besiskolinantiems savo klientams suteikia maksimaliai penkis šimtus, retais atvejais – septynis šimtus litų.

Apibendrinant galima padaryti tokią išvadą – greitos paskolos geriausios tiems, kurie neturi nuolatinio darbo ar pajamų, tačiau nori pinigus gauti greitai, o ilgalaikiai kreditai – tik dirbantiems ir didesnę sumą planuojantiems skolintis asmenims. Kiekvienas gali pasirinkti sau naudingiausią variantą, tačiau bet kokiu atveju rekomenduojama skolintis atsakingai ir apgalvotai.

Parašykite komentarą