Greitoji paskola

Paskolų skelbimai gausiai puošia kiekvieną miestą ir kiekvieną žiniasklaidos priemonę. Patogus ir greitas būdas gauti netikėtai pritrūkusių lėšų gundo dažną žmogų, kuriam yra kada nors tekę patirti finansinių nemalonumų. Paskolos iš prigimties nėra blogas dalykas, tačiau jų ėmimui, kaip ir bet kuriam kitam svarbiam gyvenimiškam įvykiui, dera pasiruošti iš anksto.

Pirmas dalykas, ką reikia padaryti, tai išsiaiškinti kuo daugiau svarbių su paskolos gavimu ir jos grąžinimu susijusių niuansų.

Greitosios paskolos atmintinė

Viena populiariausių paskolos rūšių – greitoji paskola. Ši paskola pasižymi savo paprastumu bei pinigų gavimo greičiu. Suteikiant šią paskolą kreditą teikiančios įmonės apsiriboja būsimo skolininko amžiaus išsiaiškinimu, veikiančios banko sąskaitos gavimu ir, daugeliu atvejų, įsitikinimu, jog klientas bus mokus, kad įmonė iš suteiktos paskolos vienu ar kitu būdu pasipelnys.

Kitaip tariant, vartojamasis kreditas bus suteikiamas, jeigu jo gavėjas (būsimas skolininkas) atitiks iš anksto nustatytus tam tikrus kriterijus, kurie skirtingose kreditą teikiančiose įmonėse būna įvairūs. Nors kartais pasitaiko kai kurioms asmenų grupėms taikomų lengvatų, tačiau vis dėlto  dažniausiai dėmesys skiriamas esminiams dalykams – žmogus, norintis gauti paskolą, turi turėti tam tikras stabilias pajamas, tvarkingą mokėjimų istoriją (bei kitus finansinius rodiklius) ir turi įvertinti optimalų paskolos grąžinimo laikotarpį, per kurį turės grąžinti ne tik pasiskolintą pinigų sumą bet ir priskaičiuotas palūkanas.

Stabilios pajamos

Vadinasi, gauti reikiamą pinigų sumą bus realu, kai per mėnesį uždirbama suma bus pakankama, norint kreditą grąžinti per sutartą paskolos grąžinimo laikotarpį. Šiai sąlygai įvykdyti būtina turėti pastovų pinigų šaltinį, nes trumpalaikiai ir pakankamų pajamų neužtikrinantys uždarbiai gali neįtikinti kredito įstaigos darbuotojų, kurie atsakingi už paskolų paskyrimą. Pavyzdžiui, jeigu norite pasiskolinti 3500 litų, o uždirbate tik minimumą, tuomet reikės santykinai ilgo paskolos atidavimo laikotarpio su santykinai didelėmis palūkanomis, nes vadovaujantis Lietuvos banko patvirtintomis Atsakingo skolinimo nuostatomis, visų įsipareigojimų dalis, mokama finansinėms institucijoms per mėnesį, neturėtų viršyti 40 procentų visų jūsų šeimos mėnesio grynųjų pajamų – tokiu būdu apsisaugoma nuo per didelių finansinių įsipareigojimų.

Atsižvelgiant į gaunamų stabilių pajamų dydį derėtų įvertinti ir norimos paskolos dydį, ar tikrai pajėgsite šią paskolą grąžinti. Taip pat gana dažnai norint gauti paskolą tenka užstatyti turimą turtą (juvelyriniai dirbiniai, nekilnojamas turtas, transporto priemonės, nematerialus turtas ir panašiai). Internetiniai paskolų skelbimai knibždėte knibžda nuo tokią paslaugą suteikti norinčiųjų, tačiau patartina nepasitikėti pirmais pasitaikiusiais fiziniais asmenimis – patikimiau kreiptis į kreditą teikiančias įmones ir su jų pagalba atlikti šią procedūrą, jei bus nuspręsta, kad ji yra būtina.

Mokėjimų istorija

Kitas labai svarbus veiksnys, visuomet sulaukiantis dėmesio kiekvienoje atsakingesnėje kreditą teikiančioje įmonėje yra finansų ir mokėjimų istorija. Ši istorija apima visus buvusius ir esamus finansinius įsipareigojimus, kaip jie buvo vykdomi (skolos grąžintos laiku ar ne, įmokos mokėtos laiku ar ne), kiti svarbesni finansiniai rodikliai. Daugumą paskolas teikiančių įmonių šia informacija dalinasi, tad ar jau turite finansinių įsipareigojimų paskolos teikėjui greičiausiai jau bus žinoma. Jeigu mokėjimų istorija tvarkinga ir nekelia abejonių jūsų atsakingumu ir mokumu, tuomet problemų gaunant paskolą neturėtų kilti.

Optimalus paskolos grąžinimo laikotarpis

Taip pat labai svarbu gebėti apskaičiuoti optimalų paskolos grąžinimo laikotarpį. Dažniausiai greitosios paskolos turi nustatytą maksimalų grąžinimo terminą, tačiau tam tikrais atvejais tai gali būti derybų objektu. Dažniausiai kuo ilgesnis paskolos grąžinimo terminas, tuo mažesnes mėnesio įmokas mokėsite bankui. Tačiau reikia atsiminti, jog bendra įmokų (įmoką sudaro ne tik grąžinama paskolos dalis bet ir palūkanos) suma grąžinant paskolą ilgu laikotarpiu greičiausiai bus didesnė nei trumpu, tad ir čia būtina paskaičiuoti, kokia paskolos grąžinimo trukmė būtų pati optimaliausia konkrečiu atveju.

Be abejo, galimas ir paskolos grąžinimo termino pratęsimas, tačiau tokiu atveju, prieš sudarant paskolos sutartį būtina pasidomėti ar neteks susimokėti papildomų mokesčių už šią galimybę bei kokie jie būtų. Panašių veiksmų derėtų imtis, jei norėtumėte grąžinti paskolą anksčiau nustatyto termino – itin dažnai tokiais atvejais sutartyse numatomos baudos.

Taigi, susipažinus su esminiais greitosios paskolos niuansais, galėsite realiau įvertinti savo galimybes ir aiškiau pamatuoti savo poreikius. Svarbu prisiminti, kad norint gauti greitąjį kreditą kai kuriose įmonėse nėra būtinas ankstesnių mokėjimų istorijos patikrinimas. Jei įrodoma tapatybė ir yra įkeičiamo turto – paskolą galima gauti, nesvarbu, kokių finansinių sunkumų būta praeityje. Gauta paskola padės laikinai susidoroti su kilusiomis finansinėmis problemomis bei išvengti nemalonių incidentų dėl esminių žinių apie greitąjį kreditą trūkumo.

Parašykite komentarą