Pinigai verslo pradžiai

Kiekvienas asmuo, sumąstęs kurti savo verslą, anksčiau ar vėliau susiduria su gana svarbiu finansiniu klausimu – ar imti paskolą verslui? Pripažinkime nemalonią tiesą, kad nuosavų lėšų tokiems rimtiems investiciniams sprendimams daugelis tiesiog neturi. Ir pasiturinčių giminaičių, galinčių be širdies skausmo paremti jaunuosius verslininkus, nėra tiek, kiek norėtųsi.

Kas, kaip, kur, kodėl?

Gana įprastas scenarijus, jog tokiais atvejais kreipiamasi į bankus, paskolas teikiančias įmones, kredito unijas ir kitas įstaigas ar organizacijas, kuriose galima sulaukti vienokios ar kitokios pagalbos: paramos, lengvatų bei paskolos. Informacijos, kur derėtų kreiptis ieškant pagalbos ar galų gale žinių, gausu internetinėje erdvėje – ne vienas panašius „kryžiaus kelius“ nuėjęs žmogus noriai dalinasi sukaupta patirtimi ir informacija įvairiuose diskusijų forumuose, steigiamos įvairios jaunųjų verslininkų dirbtuvės, organizuojami seminarai, mokymai ir daugybė kitų veiklų, kurių pagalba naujo verslo pradžia turėtų būti lengvesnė ar bent jau ne tokia paini ir neaiški.

Surinkus pakankamai daug naudingos informacijos belieka patikrinti jos pritaikomumą praktikoje, tad jaunieji verslininkai ryžtingai keliauja į kreditą teikiančias įmones bei bankus siekdami išsiaiškinti, ko reikia norint įgyvendinti savo verslo idėją. Pabendravus su tam specialiai paruoštais konsultantais paaiškėja, kad geriausios paskolos sąlygos suteikiamos asmenims, verslininkams, turintiems gana nemažą reikalingo pradinio kapitalo arba verslo plėtojimui reikalingos investicijos sumos dalį.

Kadangi dauguma pasiryžtančių pradėti nuosavą verslą yra gana jauni žmonės, jie dažniausiai tiesiog neturi tokių pinigų sumų. Tokiu atveju, tai dar ne pasaulio pabaiga ir svajonės apie nuosavą įmonę ar panašiai palaidoti nereikėtų, nes jei turimas turtas, kuris gali būti užstatomas, galimybės gauti trokštamą paskolą yra gana didelės. Turtas gali būti įvairus, pavyzdžiui, neapibrėžiama, jog tai būtinai turi būti nekilnojamas turtas – niuansai derinami kartu su paskolą teiksiančios įmonės atstovais ar konsultantais.

Jei kyla klausimas, kam reikalingas užstatomas turtas, atsakymas yra gana paprastas. Užstatytas skolininko turtas yra kreditą teikiančios įmonės garantas, jog paskolintų pinigų skolininko nemokumo atveju nepraras. Taigi, jei skolininkas gauna paskolą užstatydamas turtą ir vėliau nebepajėgia dėl kokių nors nenumatytų aplinkybių laikytis sutartinių įsipareigojimų, užstatytas turtas atitinka kredito įmonei.

Neturiu nei pinigų, nei turto

Įdomesni atvejai, kuomet pinigų reikia, o kreditą teikiančiai įmonei nėra ką pasiūlyti. Tokiais atvejais paskolos verslui be užstato gali būti išeitis neturint nei reikalingo pradinio kapitalo, nei užstatomo turto.

Natūralu, kad kyla klausimas, kaip visa tai veikia ir kokia tuomet nauda kreditoriui. Paskolos 123 tikrai nenuskriaudžia skolintojų, priešingai, jie ir šiuo atveju randa būdą kaip suteikti pageidaujamą paslaugą ir užsitikrinti pelningą veiklą. Paskolos verslui be užstato gali būti suteikiamos, jei yra asmuo, galintis užtikrinti kreditą teikiančiai įmonei, jog visą paskolintą sumą pastaroji susigrąžins. Toks asmuo vadinamas laiduotoju ir jis įsipareigoja, skolininkui tapus nemokiu ar dėl kokių nors priežasčių negebant vykdyti savų įsipareigojimų, padengti visą paskolos be užstato sumą. Taip pat savaime suprantama, jog šis paskolos gavimo procesas yra daug sudėtingesnis nei įprastinis – nėra paprasta surasti tinkamą laiduotoją ir sutvarkyti visus reikalingus dokumentus.

Taigi, jei kišenėse švilpia vėjai ir nėra turto, kurį galėtum užstatyti, tačiau neabejoji savo idėjos įgyvendinamumu ir būsimu pelningumu, esi objektyviai įvertinęs savo galimybes grąžinti skolą – išeitis yra. Galima (kai kada ir būtina) pasidomėti paskolomis verslui be užstato. Procesas tikrai sudėtingesnis, tačiau be abejonės įveikiamas.

Parašykite komentarą